تجارت ۸۰۰ میلیون دلاری زنجیره معدن ایران و عمان

بررسی تجارت محصولات بخش معدن و صنایع معدنی ایران و عمان در سال ۱۴۰۱، حاکی از انجام نزدیک به ۸۰۰میلیون دلار صادرات و واردات است.

به گزارش عمان چنس و بنا بر گزارش آمارهای ایمیدرو، در سال ۱۴۰۱ ایران در مجموع یک‌میلیون و ۸۹۵‌هزار تن انواع محصولات زنجیره معدن و صنایع معدنی به ارزش ۴۹۲میلیون دلار را به پادشاهی عمان صادر کرد.

بیشترین ارزش صادرات به عمان، زنجیره فولاد و محصولات فولادی مرتبط به میزان ۶۹۳‌هزار و ۸۳۰تن و به ارزش ۳۶۱میلیون و ۱۰۰‌هزار دلار بوده است. در این مدت ۶/ ۴۸میلیون دلار آهن اسفنجی، ۸/ ۲۹میلیون دلار گندله سنگ‌آهن، ۵/ ۱۲میلیون دلار محصولات زنجیره سیمان، ۷میلیون دلار زنجیره روی، ۷/ ۵میلیون دلار زنجیره مولیبدن، ۳/ ۲میلیون دلار انواع سنگ و محصولات مرتبط، ۵/ ۱میلیون دلار زغال‌سنگ و کک، ۶۰۰‌هزار دلار انواع فرو، ۴۰۰‌هزار دلار انواع محصولات سفال، آجر، سرامیک و کاشی، ۱۱۰‌هزار دلار مس و محصولات پایین‌دستی و ۱۰۰‌هزار دلار زنجیره آلومینیوم و محصولات به عمان صادر شد.

بیشتر بخوانید:

محصولات وارداتی بخش معدن و صنایع معدنی کشورمان از عمان نیز در سالی که گذشت شامل ۴۴۰‌هزار تن محصول به ارزش ۳۰۴میلیون دلار بود که زغال‌سنگ و کک با ۸/ ۲۰۶میلیون دلار، انواع فرو با ۷/ ۷۹میلیون دلار و زنجیره فولاد و محصولات فولادی مرتبط با ۲/ ۹میلیون دلار، در جایگاه‌‌‌های اول تا سوم قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *