نماینده پپسی کولا در عمان 4 میلیون دلار خسارت دید

اقتصادی – عمان چنس: شرکت «عمان ریفکو» به عنوان نماینده رسمی شرکت پپسی کولا در عمان اعلام کرد که حدود یک میلیون و ۵۰۰ میلیون ریال عمانی (معادل حدود ۴ میلیون دلار) خسارت دیده است.

به نقل از رسانه‌های عمانی، این خسارت پس از آن وارد شد که مردم عمان کالاها و خدمات  اسرائیلی از جمله پپسی کولا را تحریم کردند.

در چند ماه گذشته و پس از آغاز عملیات طوفان الاقصی و عملیات اسرائیل در غزه، درخواست ها برای تحریم کالاهای این کشور و حامیان آن در سراسر جهان افزایش یافت.

دولت مالزی نیز در ماه های نخست جنگ در غزه اعلام کرد که در راستای حمایت از فلسطین و در بحبوحه جنگ غزه، شرکت‌های مرتبط با اسرائیل و یا شرکت‌هایی که وعده پشتیبانی از اسرائیل را داده‌ بودند، تحریم می‌کند.

در میان شرکت هایی که قرار بود تحریم شود، نام شرکت های مواد غذایی که حق امتیاز شرکت های آمریکایی را دارند نیز مشاهده می شد.

شرکت های غذایی مک دونالد و برگر کینگ از جمله شرکت هایی بودند که قرار بود هدف تحریم قرار گیرند.

براساس گزارش روز ۱۷ اکتبر ( ۲۵ مهر) گذشته و تنها ۱۰ روز از عملیات طوفان الاقصی، شرکت مک دونالد اسرائیل در شبکه های اجتماعی اعلام کرد که هزاران غذا را مجانی برای نظامیان اسرائیلی فراهم می کند. شرکت برگر کینگ نیز روز ۲۳ اکتبر (اول آبان) برای نظامیان اسرائیلی غذا فراهم کرد. همزمان شرکت مک دونالد مالزی در بیانیه ای اعلام کرد با شرکت “اسرائیلی” مک دونالد قطع رابطه می کند.

 

منبع: عمان ثبت به نقل از ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *