وزیر اعلام سلطنت عمان از غرفه ایران در نمایشگاه کتاب مسقط بازدید کرد

 وزیر اعلام سلطنت عمان از غرفه جمهوری اسلامی ایران در بیست‌ و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقط بازدید کرد.

به گزارش عمان چنس، عبدالله بن ناصر الحراصی وزیر اعلام سلطنت عمان ضمن بازدید از غرفه جمهوری اسلامی ایران در بیست‌ و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقط با نمایندگان حوزه نشر کشورمان در این نمایشگاه دیدار کرد.

وی در این دیدار از آخرین دستاوردهای صنعت نشر ایران مطلع شد و ضمن ابراز خرسندی از حضور جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب مسقط، افزایش تعاملات فرهنگی با ایران را از برنامه‌های پیش روی عمان دانست.

جمعی از ناشران ایرانی در حاشیه بیست‌ و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقط با رئیس این نمایشگاه دیدار کردند.

در این دیدار احمد الرواحی رئیس نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقط، خلفه الرباح رئیس نمایشگاه بین‌المللی کتاب کویت، مصطفی خادمیان مسئول غرفه جمهوری اسلامی ایران، مرتضی کاردر مدیر نشر هرمس، محمدحسین چراغچی مدیر انتشارات مدرسه، مصطفی مطهری مدیر نشر رود آبی و سیدمسلم سید زین‌العابدین مدیر انتشارات دار زین العابدین حضور داشتند.

احمد الرواحی پس از خوش‌آمدگویی و معرفی ناشران درباره امکان توسعه روابط صنعت نشر ایران و عمان بیش از حضور در نمایشگاه‌های کتاب دو کشور توضیح داد و گفت: بدون شک برگزاری نمایشگاه‌های کتاب از مهمترین برنامه‌های فرهنگی دولت‌ها در دو کشور است که تعامل میان دو فرهنگ و دو ملت را تسهیل می‌کند.

وی افزود: عمان و ایران روابط تاریخی طولانی داشته‌اند و بر همین اساس، کتاب‌های زیادی از طریق وزارت‌های فرهنگ دو کشور ترجمه شده و تفاهم‌نامه‌های زیادی هم جهت شکل‌گیری همکاری‌ها میان نشر دو کشور امضا شده است.

رئیس نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقط همچنین درباره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بیان کرد: طبیعتا نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های منطقه از حیث مساحت و تعداد ناشران شرکت‌کننده است. از این جهت این نمایشگاه می‌تواند در کشورهای خاورمیانه و بازارهایی مثل پاکستان، هند و روسیه حضور جدی‌تری داشته باشد.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقط از دوم اسفندماه آغاز به کار کرده است و تا روز شنبه -دوازدهم اسفندماه – ادامه دارد.

 

منبع:خانه کتاب و ادبیات ایران

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *